Чому стрілкується цибуля і як цього уникнути, щоб не втратити урожай


Напевно, кожному городникові відомо про те, що якщо вчасно не прибрати стрілки на цибулі, то це негативно позначиться на якості врожаю. А якщо на стрілки не звертати уваги і не видаляти їх, то врожаю і зовсім може не бути.

У перший рік вирощування цибуля зазвичай стрілки не випускає. Але ось у другій рік потрібно бути особливо пильними, щоб не дозволити цибулі випустити стрілки і зацвісти.

Основні правила зберігання і вибору насіннєвого матеріалу.

По-перше, потрібно намагатись садити цибулю тоді, коли грунт вже добре прогрівся. Якщо посадити цибулю занадто рано, то через низьку температури буде висока ймовірність появи стрілок.

По-друге, звертайте увагу на розмір посівного матеріалу. Середні цибулинки – це ідеальний варіант для посадки. Діаметр цибулини в середньому повинен дорівнювати 25 міліметрів. Якщо ви посадите більші цибулини, то стрілок не уникнути.

Третє правило – посівний матеріал потрібно зберігати в сухому і прохолодному місці. Підвищена вологість і висока температура під час зберігання сприяють тому, що цибуля пускає паростки та стрілки.

Основні правила посадки

Попередньо протягом 5 днів сушать підготовлені для посадки цибулини. Але роблять це близько батареї, що не на вікні. Якщо буде занадто тепло і сонячно, то можна пересушити посівний матеріал.

Перед самою посадкою потрібно занурити цибулини спочатку в гарячу, а потім у холодну воду. У тій і іншій воді тримають цибулини по одній хвилині. Коли говориться про гарячу воду, то ні в якому разі не мається на увазі окріп.

Також бажано обробити насіння слабким розчином марганцівки. Але можна піти на маленьку хитрість, яка і зовсім позбавить вас від усіляких клопотів.

Є такі сорти, які стрілки не пускають. Просто купіть таке насіння і не мучтеся. До таких сортів відносяться Альбіон, Класика, Стурон. Ці сорти не тільки дають хороший урожай, вони ще відмінно підходять для зберігання. Перевірено.

Буває таке, що цибуля вже почала випускати стрілки. Що ж робити в такому випадку? Залишається тільки терпляче обривати ці стрілки. Адже якщо цибуля випускає стрілку, то вона готується до розмноження і пустить всі сили на стрілку.

Не лінуйтеся, регулярно оглядайте свої посадки на наявність стрілок у цибулі. Якщо стрілка доросла до 20 сантиметрів, то терміново пора від неї позбавлятися. Просто обламують стрілки, ножиці використовувати не рекомендовано.