Перець зійде вже на п’ятий день. Ось як правильно сіяти перець без пікірування

Скористайтеся маленькими, але дуже корисними підказками нижче. Вони перевірені часом, гарантують швидку схожість та нормальний розвиток розсади перцю аж до висадки у ґрунт! Можна вирощувати перець і без пікірування.

Пророщування насіння

Багато садівників і городників могли помітити, що насіння перцю стало гірше сходити в останні роки. Щоб прискорити цей процес і досягти максимального результату, доведеться самостійно пророщувати насіння. Для цього перекладіть його у ганчірочку, зав’яжіть. Помістіть у склянку із теплою (не гарячою!) водою. На 100 мл води обов’язково додайте 2 краплі Циркону або Епіну. Це натуральні біостимулятори, які допоможуть насінню перцю швидко прорости.

Після 2 годин ганчірочку з насінням відіжміть і покладіть в целофановий пакет. Його, у свою чергу, загорніть у рушник. Покладіть на книгу, а книгу на батарею. Саме в такому вигляді насіння швидко зійдуть (на 2-3-й день). Перевіряйте щодня. Як тільки насіння проклюнеться — приступайте до посадки.

Ґрунт для перцю

На жаль, готовий покупний ґрунт часто поступається своїми характеристиками і зовсім не підходить перцю. Саме через нього насіння погано росте, повільно сходить і навіть гине. Зробіть свій ґрунт, тим більше, що це так просто! На 1 л (скляна банка) покупної землі (будь-якої) додайте 100 мл піску.

Сюди ж насипте 200 мл вермікуліту. Універсальний, легкий, дихаючий ґрунт для розсади готовий! Тепер його необхідно збагатити, щоб у насіння було все необхідне для зростання та розвитку. Додайте трохи більше половини склянки біогумусу і близько 80-100 мл золи.

Перемішайте і насипте універсальний ґрунт у стаканчики для розсади. Якщо хочете вирощувати без пікірування, підготуйте пластикові стаканчики по 200-300 мл. Насипте трохи більше половини, пролийте слабким, ледве рожевим розчином марганцівки, дочекайтеся, поки зайва волога піде. У кожен відсік висадіть проросле насіння. Присипте зверху ґрунтом. Додатково не поливайте.

Накрийте кришкою або пакетом, щоб створити ефект парника. Залишіть у найтеплішому місці в будинку, бажано при температурі +25 градусів. Як тільки перець зійде, одразу понизьте температуру до +18! Тоді він не витягуватиметься. Розсада вийде кремезна і міцна! Користуйтеся корисними порадами щодо ефективного вирощування перцю.